Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co rząd wolał przemilczeć

25 kwietnia 2014 | Ekonomia i Rozwój
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa

To nie reformy zmniejszające wydatki, ale bardziej optymistyczna prognoza PKB i dochodów różni „Wieloletni plan finansowy" ministra Szczurka od podobnego dokumentu ministra Rostowskiego.

Stanisław Gomułka

 

Przyjęty przez Radę Ministrów 22 kwietnia dokument pt. „Wieloletni plan finansowy" jest ważną informacją dla przedsiębiorców, także dla szerokiej opinii publicznej. Pod kilku względami jest bardziej rzeczowy i bardziej analityczny niż exposé premiera Donalda Tuska.

Wynika to głównie stąd, że taki dokument przygotowują co roku wszystkie państwa członkowskie UE (a dokładniej urzędnicy ministerstw finansów) według jednego ogólnego planu i za pomocą tych samych metod. Celem jest rzeczowe omówienie problemów, takich jak nadmierny deficyt sektora finansów publicznych czy nadmierny dług publiczny. I poinformowanie o planowanych metodach poradzenia sobie z tymi problemami. To ogranicza możliwości propagandowo-manipulacyjne, zwykle mocno obecne w wystąpieniach polityków.

Optymistyczna prognoza wzrostu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9823

Wydanie: 9823

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament