Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy wydatki na montaż instalacji gazowej podlegają amortyzacji

19 maja 2014 | Ekspert księgowy

Jeżeli podatnik wyda na ulepszenie samochodu więcej niż 3500 zł, 
to nie będzie mógł tej kwoty ująć jednorazowo w kosztach uzyskania przychodu.

Przedsiębiorca posiada samochód osobowy będący środkiem trwałym w jego firmie. Samochód amortyzowany jest metodą liniową. W maju 2014 r. przedsiębiorca zainstalował instancję gazową w samochodzie. Dotychczas pojazd jej nie posiadał. Czy wydatki poniesione na montaż tej instalacji powinny podlegać amortyzacji? – pyta czytelnik.

Jeżeli środki trwałe uległy ulepszeniu w wyniku przebudowy, rozbudowy, rekonstrukcji, adaptacji lub modernizacji, to wartość początkową tych środków, ustaloną zgodnie z art. 22g ust. 1, 3-9 i 11-15 ustawy o PIT, powiększa się o sumę wydatków na ich ulepszenie, w tym także o wydatki na nabycie części składowych lub peryferyjnych, których jednostkowa cena nabycia przekracza 3500 zł. Środki trwałe uważa się za ulepszone, gdy suma wydatków poniesionych na ich przebudowę, rozbudowę, rekonstrukcję, adaptację lub modernizację w danym roku podatkowym przekracza 3500 zł. Wartość wydatków to niejedyny warunek. O ulepszeniu można bowiem mówić, gdy wydatki te...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9841

Wydanie: 9841

Spis treści

Media planet

Zamów abonament