Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniej remontów dróg. W zamian będą przebudowy

19 maja 2014 | Ekonomia i Rozwój
Mniej remontów w tym sezonie
źródło: Rzeczpospolita
Mniej remontów w tym sezonie

Infrastruktura | W tym roku na remonty podległych sobie tras GDDKiA przeznaczy tylko nieco ponad 200 mln zł. To o ponad połowę mniej wobec 468 mln zł w ubiegłym roku czy 525 mln zł w 2012 r.

adam woźniak

W rezultacie długość remontowanych w tym roku dróg skurczy się do 205 kilometrów z 677 km przed rokiem i 849 km dwa lata temu.

– To potwierdza, że od dłuższego czasu kładzie się nacisk na budowę, a kwestie utrzymania dróg schodzą na dalszy plan. W rezultacie w skali kraju zatrzymaliśmy się na poziomie nieco ponad 60 proc. dróg w stanie dobrym i nie posuwamy się dalej – ocenia Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Wielkie przesunięcie

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przyczyną tak radykalnego zmniejszenia funduszy remontowych jest konieczność sfinansowania zaplanowanych na ten rok przebudów dróg czy skrzyżowań. Mają usprawnić ruch i poprawić bezpieczeństwo. – W ubiegłym roku nie było takich prac inwestycyjnych. Ale w tym roku chcemy sfinansować przebudowy warte ponad 400 mln zł, które na ten cel przesunęliśmy właśnie z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9841

Wydanie: 9841

Spis treści

Media planet

Zamów abonament