Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dane można potwierdzić w systemie operatora kart

19 maja 2014 | Ekspert księgowy

W przypadku dokumentowania zwrotu należności konsumentowi za pomocą karty płatniczej brak podpisu nabywcy na protokole zwrotu nie jest przeszkodą do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku należnego.

We wniosku o interpretację firma wyjaśniła, że część oferowanego przez nią towaru bywa zwracana przez nabywców z uwagi na ujawnione wady. Spółka przyjmuje również zwroty towarów pozbawionych wad w terminie 14 dni od daty sprzedaży. Sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej ewidencjonowana jest na kasach rejestrujących. Firma poprosiła o wyjaśnienie, czy jeśli towar został zwrócony przez nabywcę, to ma ona prawo do obniżenia obrotu i podatku należnego pomimo braku podpisu nabywcy i sprzedawcy na protokole przyjęcia zwrotu towaru. Dane identyfikacyjne osoby przyjmującej zwrot zostają bowiem na tym protokole wydrukowane – każdy użytkownik systemu sprzedażowego może z niego korzystać pod warunkiem podania swojego osobistego i niepowtarzalnego hasła. Podatniczka uważała, że takie prawo jej przysługuje.

W części dotyczącej braku podpisu klienta na protokole zwrotu ze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9841

Wydanie: 9841

Spis treści

Media planet

Zamów abonament