Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

19 maja 2014 | Ekonomia i Rozwój

Energetyka

E.ON, jeden z największych dostawców energii w Wielkiej Brytanii, został ukarany rekordową grzywną 12 milionów funtów za oferowanie klientom niekorzystnych dla nich taryf.  Odbiorcy energii padali ofiarą tych praktyk, zmieniając dostawcę, na co pozwalają im w dowolnym momencie brytyjskie przepisy. Brytyjski urząd kontroli rynku energii Ofgem nakazał też firmie zwrócić odbiorcom od 3 do 8 milionów funtów.

—pap, agmk

Surowce

Kreml chce sprzedać akcje Rosnieftu już do końca tego roku, a nie jak to było wcześniej planowane, w 2016 r. Takie oświadczenie złożył minister gospodarki Aleksiej Ulukajew.  – Na rynku jest teraz niezła koniunktura. A my jesteśmy gotowi, by Rosnieft została spółką publiczną. Zainteresowanie jest tak u rosyjskich, jak i u zagranicznych inwestorów – cytuje ministra agencja Prime. Państwo poprzez swoją spółkę...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9841

Wydanie: 9841

Spis treści

Media planet

Zamów abonament