Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pięć lat czekania na kupca

19 maja 2014 | Ekonomia i Rozwój | Aneta Gawrońska

Transakcje | Nawet 20 proc. rabatu dają właściciele dużych mieszkań. Te realnie wycenione dość szybko znikają z rynku.

Z analiz portalu Szybko.pl i agencji Metrohouse wynika, że tegoroczna wiosna w kilku miastach przyniosła wyprzedaże większych mieszkań. – Tylko w Łodzi średnia powierzchnia sprzedawanych lokali jest mniejsza niż 50 mkw. – podaje Marcin Jańczuk z Metrohouse. – W pozostałych miastach kupujemy nieco większe lokale. Przykładowo we Wrocławiu i w Warszawie niewiele brakuje, by średnia przekroczyła 60 mkw. Jest to odpowiednio 58,5 i 58 mkw. – dodaje.

Więcej dużych mieszkań sprzedawało się ostatnio w Poznaniu. – Kumulacja takich zakupów dała nieodnotowywaną do tej pory wysoką średnią, która wyniosła aż 71 mkw. – podaje Marcin Jańczuk. – Spośród transakcji klientów Metrohouse i Expandera 38 proc. kupiło mieszkania większe niż 70 mkw. W najbliższym czasie trudno będzie powtórzyć ten wynik – prognozuje.

– Większe mieszkania na rynku wtórnym sprzedają się dłużej niż we wcześniejszych latach. Łatwiej bowiem uzyskać kredyt na mniejszy lokal – tłumaczy Joanna Targowska z krakowskiego oddziału agencji Ober-Haus. – Wiele mieszkań o powierzchni ponad 80 mkw. od dawna...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9841

Wydanie: 9841

Spis treści

Media planet

Zamów abonament