Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Właściciel odpowiada za zmiany w lokalu

06 czerwca 2014 | Dobra Firma | Leszek Jaworski

W razie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części bez wymaganego zgłoszenia nadzór budowlany może w drodze decyzji nakazać właścicielowi lub zarządcy budynku przywrócenie poprzedniego sposobu jego użytkowania.

  • Wraz ze wspólnikiem wynajęliśmy od spółdzielni dwa lokale użytkowe z przeznaczeniem na prowadzenie kawiarni. Postanowiliśmy zaadaptować jeszcze inne pomieszczenia, tak by wygospodarować powierzchnię na salę taneczną. Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego decyzją nakazał przywrócić poprzedni sposób użytkowania lokalu użytkowania przebudowanego dla potrzeb działalności muzycznej (nocnego klubu muzycznego). Rozstrzygnięcie to skierowane zostało do spółdzielni. Czy mogę się od niego odwołać? – pyta czytelnik.

Nie,

ponieważ najemca nie jest stroną tego postępowania. Jak wskazał Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 28 marca 2013 r....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9857

Wydanie: 9857

Spis treści
Zamów abonament