Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dzierżawca nieruchomości nie może skutecznie zaskarżyć uchwały o jej zbyciu

06 czerwca 2014 | Dobra Firma | Leszek Jaworski

Uchwała rady miasta o wyrażeniu zgody na sprzedaż w drodze przetargu nieograniczonego prawa użytkowania wieczystego dzierżawionej nieruchomości nie ogranicza uprawnień dzierżawcy wynikających z umowy dzierżawy.

  • Podpisałem z gminą – na okres dziesięciu lat – umowę dzierżawy nieruchomości. Celem jej zawarcia była możliwość prowadzenia wysypiska odpadów. Rada miasta podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu nieograniczonego prawa użytkowania wieczystego dzierżawionej nieruchomości. Czy rada mogła podjąć tę uchwałę? – pyta czytelnik.

Tak,

ponieważ podjęcie uchwały przez radę miasta w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu nieograniczonego prawa użytkowania wieczystego dzierżawionej nieruchomości nie powoduje ograniczenia czytelnikowi uprawnień przysługujących...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9857

Wydanie: 9857

Spis treści
Zamów abonament