Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spółka jawna może być stroną postępowania

06 czerwca 2014 | Dobra Firma | Leszek Jaworski

Przedłożenie staroście przez inwestora dokumentów potwierdzających prawo do dysponowania nieruchomością zamiast złożenia oświadczenia w tej sprawie nie stanowi podstawy do stwierdzenia nieważności decyzji o przeniesieniu pozwolenia na budowę.

  • Spółka cywilna przeniosła na rzecz spółki jawnej  pozwolenie na budowę budynku gospodarczo-mieszkalnego. W tej sprawie starosta wydał decyzję. Wojewoda stwierdził jej nieważność z powodu rażącego naruszenia prawa. Jego zdaniem nie można było przenieść pozwolenia na budowę, gdyż spółka jawna nie ma osobowości prawnej i nie może być stroną postępowania administracyjnego. Poza tym inwestor, na rzecz którego przenoszone jest pozwolenie na budowę, musi złożyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Nie wystarcza przedłożenie dokumentów potwierdzających prawo do nieruchomości.
  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9857

Wydanie: 9857

Spis treści
Zamów abonament