Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niemen, Shakira i Freddie Mercury, czyli rozśpiewane stadiony

25 czerwca 2014 | Rzecz o prawie | Aleksandra Sewerynik

Trwa mundial, święto kibiców piłki nożnej z całego świata. Mistrzostwa rozgrywane w Brazylii obfitują w ciekawe mecze, efektowne bramki oraz kontrowersyjne decyzje sędziów. Czy piłka nożna może mieć coś wspólnego z muzyką? Oczywiście!

Muzyka towarzyszy nam wszędzie, szczególnie tam, gdzie pojawia się widowisko i duże emocje. Każda wielka impreza sportowa, także mistrzostwa świata w piłce nożnej, ma swoją oficjalną piosenkę. Ma promować imprezę i jest jej dźwiękowym znakiem rozpoznawczym. Najlepiej jednak sprawdzają się piosenki, które jednocześnie oddają atmosferę wypełnionego po brzegi stadionu i mogą zostać wykorzystane przez kibiców do wspólnej zabawy i przeżywania emocji podczas meczu. W tym kontekście nie można uznać za zbyt udaną oficjalnej piosenki mundialu w Brazylii „We are one", śpiewanej przez znaną gwiazdę Jennifer Lopez oraz Pitbulla i Claudię Leitte. Główny motyw melodyczny, który jest pomyślany tak, by swoją budową odzwierciedlał wznoszenie się i opadanie meksykańskiej fali, jest trudny do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9872

Wydanie: 9872

Spis treści
Zamów abonament