Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ceny energii będą stopniowo rosnąć

25 czerwca 2014 | Ciekawa ekonomia
Dziś najtańsza jest produkcja energii z Paliwa Jądrowego. W ciągu dekady porównywalny stanie się koszt wytworzenia 1 MWh z wiatru na lądzie
źródło: Rzeczpospolita
Dziś najtańsza jest produkcja energii z Paliwa Jądrowego. W ciągu dekady porównywalny stanie się koszt wytworzenia 1 MWh z wiatru na lądzie

STRATEGIE | W kolejnych latach w rachunku za prąd zostaną uwzględnione koszty inwestycji w rozbudowę mocy i systemu wsparcia dla innych źródeł energii.

Aneta Wieczerzak-Krusińska

– Czasy taniej energii już nie powrócą. To jest mrzonka powtarzana przez polityków – twierdzi dr Maciej Bukowski, prezes Warszawskiego Instytutu Studiów Ekonomicznych.

Ze stworzonego przez Instytut raportu wynika, że uśredniony koszt produkcji 1 MWh wzrośnie dwukrotnie w perspektywie kolejnej dekady, i to niezależnie od technologii, jakie wybierze rząd przy tworzeniu miksu energetycznego.

Kapitał w cenie

W odróżnieniu od poprzednich lat, kiedy wyższe ceny wynikały z drożejącego paliwa, teraz nasze opłaty pójdą w górę ze względu na oczekiwania dotyczące zwrotu kapitału z trwających i planowanych w elektroenergetyce inwestycji.

165 zł wynosiła średnia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9872

Wydanie: 9872

Spis treści
Zamów abonament