Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mrożonka prosto z paczkomatu

25 czerwca 2014 | Ciekawa ekonomia
Najchętniej wybieramy zakupy z dostawą do domu. Kurier preferowany jest przez 96 proc. internautów. Paczkomaty wybiera co trzeci.
źródło: Rzeczpospolita
Najchętniej wybieramy zakupy z dostawą do domu. Kurier preferowany jest przez 96 proc. internautów. Paczkomaty wybiera co trzeci.

Handel | Firma InPost kontrolowana przez Rafała Brzoskę będzie stawiać automaty do odbioru produktów spożywczych zakupionych w internecie – ustaliła „Rz".

michał Duszczyk

Właściciel InPostu, operatora pocztowego, zarządzającego m.in. siecią 1100 paczkomatów, czyli urządzeń do odbioru przesyłek, zachęcony sukcesem tego przedsięwzięcia, wchodzi w kolejny innowacyjny projekt. Tym razem chce pośredniczyć w dostawach między sklepami spożywczymi a  klientami dokonującymi zakupów przez internet.

Z naszych informacji wynika, że z ofertą zamierza wyjść jeszcze w tym roku do mniejszych sklepów, które do tej pory nie podjęły internetowej rywalizacji z hipermarketami.

2,04 mln Polaków robi już zakupy spożywcze w internecie. W ten sposób wydajemy wciąż jeszcze niewiele, ok. 70 zł miesięcznie

Dostawy mają być oparte na sieci specjalnych automatów z chłodniami, z których będzie można odebrać przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu zakupioną żywność, w tym również produkty świeże i mrożone. Obecnie trwają testy jakościowe maszyn.

Motor e-handlu

E-grocery to prężnie rozwijająca się gałąź handlu internetowego. Według szacunków jeszcze w 2011 r. jej wartość wynosiła w Polsce 200–300 mln zł. Dziś na artykuły spożywcze w internecie wydajemy nawet ponad 1,7 mld zł – wynika z danych firmy Gemius.

Potencjał...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9872

Wydanie: 9872

Spis treści
Zamów abonament