Janowicz wypadł z elity

30 czerwca 2014 | Sport | Krzysztof Rawa

Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot odpadli. Agnieszka Radwańska gra dziś o ćwierćfinał z Jekateriną Makarową.

Krzysztof Rawa z Londynu

Z Janowiczem było podobnie jak w turnieju Roland Garros. Trzy rundy, mecze długie, zacięte, ale ostatni nie przyniósł satysfakcji. Wygrać z Tommym Robredo to trudna sprawa, jest kolejnym Hiszpanem z pokolenia 30+, który nie godzi się ze sportową starością. Wynik 2:6, 4:6, 7:6 (7–5), 6:4, 3:6 podpowiada, że były zwroty akcji, lecz wniosek końcowy jest prosty: dojrzałość ma znaczenie.

Mecz zaczął się źle dla Polaka, przegrywał wymiany, rozchwiany serwis znów był wrogiem (16 podwójnych błędów, w sumie aż 47 w trzech spotkaniach – Janowicz został w sobotę wimbledońskim liderem tej wstydliwej klasyfikacji). Gracz, jakiego pamiętaliśmy z ubiegłorocznego półfinału, odrodził się na krótko w trzecim secie. Po wygranym tie-breaku przyszedł wygrany czwarty set, lecz wtedy, gdy nadzieja odżyła, Polak przegrał gema serwisowego na początku rozstrzygającego seta. 3:0 dla Robredo to przewaga za duża, by wierzyć w odmianę, choć dwie piłki meczowe Hiszpan zmarnował.

Podsumowanie wimbledońskiego startu przez samego Janowicza udało się...