Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomyłka wcześnie wykryta bez konsekwencji podatkowych

02 grudnia 2014 | Dobra Firma | Regina Drabik
WZÓR rejestru anulowanych faktur VAT
źródło: Rzeczpospolita
WZÓR rejestru anulowanych faktur VAT

PROCEDURY. Jeśli przedsiębiorca wystawił fakturę, a później ją anulował, to nie musi płacić z niej daniny, ale ma obowiązek przechowywania jej w swojej dokumentacji.

  • W mojej firmie w każdym miesiącu wystawia się kilkanaście faktur. Ostatnio zdarzyło się, że księgowa musiała anulować wystawioną fakturę, bo nie doszło do sprzedaży usług. Faktura nie wyszła nawet do odbiorcy. Czy mam obowiązek zapłaty podatku wynikającego z faktury VAT, która została później anulowana? Co zrobić z taką fakturą? – pyta czytelnik.

Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą może anulować wystawioną przez siebie fakturę. Jest to sytuacja rzadka, ale dochodzi do niej wskutek np. wycofania się kontrahenta z umowy czy rezygnacji z dostawy lub świadczenia usługi.

Przepisy prawa podatkowego, a w szczególności przepisy ustawy o VAT oraz rozporządzenia ministra finansów z 3 grudnia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10006

Wydanie: 10006

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament