Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie jest tajemnicą to, ile wójt płaci za połączenia

02 grudnia 2014 | Administracja | Renata Krupa-Dąbrowska

Informacja publiczna. Mieszkaniec gminy ma prawo wiedzieć, ile kosztuje utrzymanie służbowych telefonów wójta i innych urzędników. Sąd nakazał więc udostępnienie faktur.

Do wójta wpłynął wniosek o wyszczególnienie listy służbowych numerów telefonów zarejestrowanych i finansowanych z budżetu gminy oraz o przyporządkowanie numerów telefonów do osób zajmujących stanowiska kierownicze w urzędzie gminy. Wnioskodawca żądał też informacji o numerach prywatnych, które finansowane są z budżetu gminy. Chciał również wiedzieć, jakie są koszty użytkowania poszczególnych numerów (łącznie z udostępnieniem faktur) oraz czy z telefonów finansowanych z budżetu gminy były wysyłane esemesy komercyjne na tzw. numery premium.

Wójt gminy w odpowiedzi poinformował, że w urzędzie funkcjonują trzy numery telefonów służbowych, którymi dysponują: wójt, inspektor ds. drogownictwa i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10006

Wydanie: 10006

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament