Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy cały okres pozostawania poza służbą można uwzględnić w stażu do odprawy

02 grudnia 2014 | Administracja

Policjant w wyniku uchylenia przez sąd decyzji o zwolnieniu po ponad roku wrócił do służby. Niedługo potem nabył uprawnienia emerytalne i sam złożył podanie o zwolnienie. Jaki okres służby należy brać pod uwagę przy ponownym zwolnieniu?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czy funkcjonariusz po powrocie do służby zwrócił otrzymaną wcześniej odprawę. Powinien to zrobić, ponieważ to, że uchylenie wadliwej decyzji (w tym przypadku decyzji o zwolnieniu) eliminuje ją z obrotu prawnego, co oznacza, że stosunek służbowy zostaje reaktywowany. Potwierdza to wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 24 lipca 2013 r. (I OSK 1968/12, orzeczenia.nsa.gov.pl), zgodnie z którym w wyniku prawomocnego wyroku uchylającego decyzję o zwolnieniu ze służby odżywa na nowo stosunek służbowy rozwiązany uprzednio...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10006

Wydanie: 10006

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament