Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inwestycja wstrzymana, a rysunki trzeba poprawić

07 stycznia 2015 | Dobra Firma | Renata Krupa-Dąbrowska

Starosta, zanim podejmie decyzję o wydaniu pozwolenia, musi sam rzetelnie ocenić, czy projekt budowlany przebudowy lokalu usługowego nie zawiera błędów.

BUDOWNICTWO

Starosta, zanim podejmie decyzję  o wydaniu pozwolenia, musi sam rzetelnie ocenić, czy projekt budowlany  przebudowy lokalu usługowego nie zawiera błędów.

Do takich wniosków doszedł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu, który zajął się sporem dotyczącym przebudowy lokalu usługowego na parterze budynku wielorodzinnego w Nysie. Właściciel lokalu, jednoosobowo prowadzący działalność gospodarczą, postanowił go przebudować. Wystąpił więc do starosty o wydanie pozwolenia na budowę, a ten je wydał. To wywołało protesty sąsiadów. Według nich przebudowa  będzie niebezpieczna, ponieważ naruszy ścianę nośną, w której są przewody kominowe. Właściciel lokalu usługowego planował m.in. poszerzyć znajdujące się w  tej ścianie otwory na drzwi i okna. Zarząd wspólnoty odwołał się więc do wojewody opolskiego, wytykając m.in. błędy w projekcie budowlanym.

Urzędnik nie kontroluje

Wojewoda utrzymał decyzję starosty w mocy. Według niego starosta nie ma prawa ingerować w zawartość merytoryczną projektu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10033

Wydanie: 10033

Spis treści
Zamów abonament