Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Włoskie przywileje, czyli jak wykreować państwo w kryzysie

07 stycznia 2015 | Świat | Piotr Kowalczuk

Rząd obiecuje dobrać się do rozbestwionych pracowników budżetówki, którzy sprawiają coraz więcej kłopotów, uznając, że ich posady są praktycznie dożywotnie.

Najwyraźniej miarka się przebrała. W sylwestra, który rzymianie świętują gremialnie na ulicach i placach, a po północy roztrąbionymi samochodami i skuterami krążą po mieście, z mających kierować tym ruchem 905 policjantów miejskich aż 767 nie stawiło się w pracy. Trzy czwarte przedstawiło zaświadczenia lekarskie, reszta zgłosiła chorobę członka rodziny albo oddała krew, za co przysługuje dzień wolny.

Nagłośniony przez media skandal oburzył całą Italię. Burmistrz Rzymu zapowiedział, że się dobierze oszustom do skóry, ale związek zawodowy policjantów miejskich też się oburzył i w odwecie za „niecne podejrzenia" zagroził strajkiem. I to 11 stycznia, gdy w Rzymie odbędą się derby AS Roma – Lazio, czyli mecz najwyższego ryzyka, bo niemal zawsze z tej okazji dochodzi do zadym i płoną samochody.

W ostrych komentarzach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10033

Wydanie: 10033

Spis treści
Zamów abonament