Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ile kosztowały nas długie święta

07 stycznia 2015 | Ciekawa ekonomia
Mimo długich Świąt w grudniu główne wskaźniki gospodarcze powinny się poprawić. w styczniu czeka nas kolejna fala spadku dynamiki wzrostu
źródło: Rzeczpospolita
Mimo długich Świąt w grudniu główne wskaźniki gospodarcze powinny się poprawić. w styczniu czeka nas kolejna fala spadku dynamiki wzrostu

Niektóre firmy i biura były zamknięte od 21 grudnia aż do 7 stycznia. Ale w tym okresie wydatki Polaków na konsumpcję były bardzo duże.

Wzrost produkcji przemysłowej w grudniu 2014 r. przyspieszył do 4,7 proc., w listopadzie wzrost wyniósł tylko 0,3 proc. – wynika z prognoz ekonomistów zebranych przez „Rzeczpospolitą".

Przyspieszenie ma wynikać z układu dni roboczych. W listopadzie 2014 r. było ich mniej niż rok wcześniej, w grudniu o jeden więcej. Prognozy na ostatni miesiąc roku są jednak obarczone dużą niepewnością ze względu na trudności z przewidzeniem, zachowania Polaków w dni poprzedzające święta.

W 2014 r. było ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10033

Wydanie: 10033

Spis treści
Zamów abonament