Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kancelarie liczą zlecenia, ale za mniejsze pieniądze

07 stycznia 2015 | Prawo
Joanna Sztandur
źródło: materiały prasowe
Joanna Sztandur

branże | Rośnie zapotrzebowanie na usługi typu compliance. Prawnicy uważają, że w tym roku będą mieli pracę przy energii odnawialnej i nowych technologiach.

Podsumowując ubiegły rok, prawnicy mówią o ożywieniu. Prognozują też, że ten trend się utrzyma, i mają nadzieję, że nie zabraknie dla nich pracy. Muszą się jednak dostosowywać do oczekiwań klientów, by wygrać w walce konkurencyjnej.

Stabilnie w firmach

– Kancelarie funkcjonują od lat na rynku klienta – zwraca uwagę Tomasz Dąbrowski, partner zarządzający Dentons w Europie (największa kancelaria w Polsce według rankingu „Rzeczpospolitej"). – Ta sytuacja się nie zmieni, na pewno nie w najbliższych latach. Oczekiwania i potrzeby klientów jeszcze bardziej będą kształtować rynek usług prawniczych, a także same firmy prawnicze, z korzyścią dla nich samych – dodaje mec. Dąbrowski.

Z kolei na to, że swoją dominującą rolę w relacjach z zewnętrznymi prawnikami umocniły działy prawne firm, zwraca uwagę Waldemar Koper, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Prawników...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10033

Wydanie: 10033

Spis treści
Zamów abonament