Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezesi tryskają optymizmem

07 stycznia 2015 | Ciekawa ekonomia
Na tle  świata czy Europy polscy menedżerowie są ostrożni w optymizmie
źródło: Rzeczpospolita
Na tle świata czy Europy polscy menedżerowie są ostrożni w optymizmie

Gospodarka | Szefowie polskich firm wchodzą w nowy rok w najlepszych nastrojach od wybuchu kryzysu. Na świecie optymistów jest jeszcze więcej.

Anita Błaszczak

Tak dużej przewagi optymistów nad pesymistami nie było wśród polskich szefów od kilku ładnych lat. Odsetek menedżerów liczących w nowym roku na wzrost przychodów, eksportu, sprzedaży i rentowności swych firm kilkakrotnie przekracza udział tych, którzy obawiają się tu spadku – wynika z ogólnoświatowego badania firmy Grant Thornton, do którego dotarła „Rzeczpospolita".

Jak zwraca uwagę Tomasz Wróblewski, partner zarządzający Grant Thornton w Polsce, wskaźnik dotyczący oczekiwanych przychodów jest na najwyższym poziomie od wybuchu światowego kryzysu finansowego jesienią 2008 r. W przypadku eksportu wyprzedza nawet lata poprzedzające globalną zapaść.

Wschód nam niestraszny

Wśród polskich firm, które prowadzą działalność na rynkach zagranicznych, ponad jedna trzecia oczekuje wzrostu sprzedaży w 2015 r., a tylko dwie na sto obawiają się spadku. Różnica, czyli wskaźnik oczekiwań eksportowych, sięga 33 pkt...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10033

Wydanie: 10033

Spis treści
Zamów abonament