Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek pracownika nie tylko w IT

07 stycznia 2015 | Ciekawa ekonomia
W tym roku polakom będzie łatwiej o znalezienie nowego zatrudnienia
źródło: Rzeczpospolita
W tym roku polakom będzie łatwiej o znalezienie nowego zatrudnienia

Kadry | Listę poszukiwanych kandydatów otwiera programista, ale więcej Polaków powinno odczuć efekt wzrostu zatrudnienia.

Anita Błaszczak

Jakub, niedawny absolwent technologii żywności i żywienia, na czele listy noworocznych postanowień wpisał zaoczne studia z informatyki. Takie, na jakie minionej jesieni zdecydowała się Magda, która po licencjacie ze stosunków międzynarodowych zainwestowała w informatykę w Polsko-Japońskiej Szkole Technik Komputerowych. Od roku studiuje tam też Alicja, absolwentka anglistyki, która wprawdzie nieźle zarabia jako lektorka angielskiego w firmach, ale chce mieć na podorędziu drugi, „konkretny zawód".

– To bardzo dobrze świadczy o tych młodych ludziach, że podejmują racjonalne wybory – ocenia Krzysztof Inglot, dyrektor rozwoju rynków w firmie usług HR Work Service. Informatycy od kilku lat utrzymują się na pierwszym miejscu opracowanej przez nią listy deficytowych zawodów. Tak ma być także w 2015 r., gdy według prognoz Work Service w branży informatyka i programowanie deficyt specjalistów wyniesie 20,5 proc.

E-commerce na fali

Zdaniem Krzysztofa Inglota w kolejnych latach może on nawet rosnąć, gdyż nowe technologie coraz mocniej wchodzą w nasze życie. W tym w przedmioty codziennego użytku, czemu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10033

Wydanie: 10033

Spis treści
Zamów abonament