Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

A jednak reanimacja trupa

07 stycznia 2015 | Ciekawa ekonomia
Sytuacja sektora węglowego jest dramatyczna
źródło: Rzeczpospolita
Sytuacja sektora węglowego jest dramatyczna
Górnicy z przeznaczonej do likwidacji kopalni Kazimierz-Julisz
autor zdjęcia: Andrzej Grygiel
źródło: PAP
Górnicy z przeznaczonej do likwidacji kopalni Kazimierz-Julisz

Górnictwo | Rządowy plan ratunkowy dla Kompanii Węglowej ma być podobny do tego, który forsował zwolniony prezes tej spółki.

Barbara Oksińska

W środę Rada Ministrów przyjmie program restrukturyzacji sektora węglowego. Plan przewiduje likwidację co najmniej czterech kopalń należących do Kompanii Węglowej (KW) – wynika z informacji portalu branżowego Nettg.pl. Chodzi o Pokój, Brzeszcze, Sośnicę-Makoszowy oraz Bobrek-Centrum. Dla pracowników mają być przewidziane atrakcyjne programy dobrowolnych odejść. Z kolei źródła „Rzeczpospolitej" podają, że nadal aktualny jest pomysł sprzedaży kilku kolejnych zakładów państwowemu Węglokoksowi, a do transakcji powinno dojść jeszcze w tym kwartale. Jeśli wszystkie te informacje się potwierdzą, to rządowy plan będzie w dużej mierze realizacją programu forsowanego przez Mirosława Tarasa, zwolnionego niedawno z funkcji prezesa KW pod presją związków zawodowych.

To już było

W swoim ostatnim wystąpieniu publicznym Taras przekonywał, że w Polsce brakuje długoterminowej strategii dla górnictwa, a dla KW możliwe są dwa scenariusze: albo państwo poniesie koszty przywrócenia płynności finansowej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10033

Wydanie: 10033

Spis treści
Zamów abonament