Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mniej czasu na wysłanie PIT-ów

07 stycznia 2015 | Ekspert księgowy
Terminy przekazania deklaracji do urzędu skarbowego  i do podatnika
źródło: Rzeczpospolita
Terminy przekazania deklaracji do urzędu skarbowego i do podatnika

Firmy i biura rachunkowe, które przekazują deklaracje do urzędu skarbowego elektronicznie, robią to w takim terminie jak w zeszłym roku. Ale okres na składanie papierowych formularzy skrócił się o miesiąc.

Ustawa z 26 września 2014 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (DzU poz. 1563) od 1 stycznia 2015 roku zmieniła zarówno formę wysyłki niektórych deklaracji do urzędu skarbowego, jak i termin ich składania. Wprowadzone w systemie przekształcenia mają zapewnić mniejszą liczbę błędów w zeznaniach podatkowych, a także usprawnić elektroniczną wymianę informacji między podatnikami a fiskusem.

Do wyboru

Gdy płatnikiem podatku jest podmiot rozliczający od jednego do pięciu podatników, może on wybrać formę wysyłki deklaracji do urzędu skarbowego – tradycyjną (papierową) lub elektroniczną. Jeżeli jednak płatnik zdecyduje się na wysyłkę w formie papierowej, to przyśpieszeniu ulegnie termin składania druków.  Obowiązującym terminem nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10033

Wydanie: 10033

Spis treści
Zamów abonament