Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszystkie twarze Ewy Kopacz

07 stycznia 2015 | Rzecz o polityce | Andrzej Stankiewicz
Andrzej Stankiewicz
autor zdjęcia: Waldemar Kompała
źródło: Fotorzepa
Andrzej Stankiewicz

Premier, kobieta, przewodnicząca

W swym exposé Ewa Kopacz przedstawiła tak obszerną listę obietnic, że do ich realizacji wiele setek dni to mało. Dlatego bilans pierwszych 100 dni jej rządu nie może być oszałamiający.

Wygłoszone dokładnie 98 dni temu exposé Kopacz trwało zaledwie 45 minut, ale było naszpikowane obietnicami – padały niemal co minutę. W środę pani premier wystąpi na konferencji prasowej, by się ze stanu realizacji tych obietnic rozliczyć. Zapewne przedstawi swój rząd jako dobrze naoliwiony, sprawny mechanizm, który prze do przodu, usuwając przeszkody. Ale rzeczywistość jest znacznie bardziej trzeszcząca. Bo gabinet Ewy Kopacz nie bardzo ma się w tej chwili czym pochwalić.

Rządzenie Kopacz należy rozpatrywać w trzech perspektywach, które sama sobie zarysowała – jako szefowej rządu, kobiety oraz liderki partii władzy.

Na stanowisku premiera zastąpiła Donalda Tuska w wyniku wewnątrzpartyjnej rozgrywki, a nie wyborów, co osłabia jej polityczną pozycję. Kopacz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10033

Wydanie: 10033

Spis treści
Zamów abonament