Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorca musi sam sfinansować zakup

19 stycznia 2015 | Monitor Księgowość i Podatki | Marcin Szymankiewicz

W przypadku częściowej 
refundacji odliczeniu podlega 
różnica pomiędzy poniesionymi wydatkami a kwotą 
otrzymanej pomocy.

Wydatki na cele rehabilitacyjne podlegają odliczeniu od dochodu, jeżeli nie zostały sfinansowane (dofinansowane) ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, zakładowego funduszu aktywności, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, zakładowego funduszu świadczeń socjalnych albo nie zostały zwrócone podatnikowi w jakiejkolwiek formie. Gdy wydatki były częściowo sfinansowane (dofinansowane) z tych funduszy (środków), odliczeniu podlega różnica pomiędzy poniesionymi wydatkami a kwotą sfinansowaną (dofinansowaną) z tych funduszy (środków) lub zwróconą w jakiejkolwiek formie (art. 26 ust. 7b ustawy o PIT).

W przypadku częściowego dofinansowania/refundacji (np. z NFZ, MOPS) odliczeniu podlega różnica pomiędzy poniesionymi wydatkowymi a kwotą otrzymanego dofinansowania/refundacji (interpretacja Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 10 kwietnia 2014 r., ITPB2/415–51/14/MN; interpretacja Izby Skarbowej w Katowicach z 14 sierpnia 2013 r., IBPBII/1/415–523/13/MCZ; interpretacja Izby Skarbowej w Katowicach z 4 czerwca 2012 r., IBPBII/1/ 415–216/12/MZ; interpretacja Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 17 maja 2012 r., ITPB2/415–171/12/RS).

Przykład 3

Jeżeli znany nam z przykładu 1 pan Jan (przedsiębiorca płacący podatek dochodowy na zasadach ogólnych – skala...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10043

Wydanie: 10043

Spis treści
Zamów abonament