Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy krój Partnerstwa Wschodniego

19 stycznia 2015 | Świat | Anna Słojewska

Unia Europejska przygotowuje rewizję swojej polityki wobec wschodnich sąsiadów.

—Korespondencja z Rygi

Po pięciu latach realizowania wymyślonego przez Polskę i Szwecję Partnerstwa Wschodniego widać, że aspiracje Azerbejdżanu są zupełnie inne niż Gruzji.

– Partnerstwo Wschodnie nie było porażką. Potrzebujemy jakichś wspólnych ram dla państw przy naszej wschodniej granicy. Ale też jasno teraz widzimy, że do każdego z nich trzeba mieć podejście skrojone na miarę – mówi „Rz" Andrejs Pildegovics, sekretarz stanu w łotewskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W Rydze, podobnie jak w Brukseli, słychać o konieczności rewizji Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, której częścią jest Partnerstwo Wschodnie. Komisja Europejska ma przygotować propozycje do końca roku, ale już w najbliższych miesiącach łotewska prezydencja chce rozpocząć dyskusję na ten temat. Wiedząc, że w drugiej połowie roku na czele UE stanie Luksemburg, dla którego polityka wschodnia nie jest tak ważna. W maju w Rydze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10043

Wydanie: 10043

Spis treści
Zamów abonament