Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ślepa miłość Caroliny nie wyszła jej na dobre

19 stycznia 2015 | Sport | Piotr Kowalczuk

Włoska gwiazda łyżwiarstwa Carolina Kostner została zdyskwalifikowana na 16 miesięcy za to, że pomogła swemu narzeczonemu chodziarzowi Alexowi Schwazerowi oszukać inspektorów agencji antydopingowej.

Korespondencja z Rzymu

To pierwszy wyrok na sportowca za tego rodzaju pomoc. Schwazer (złoty medal w chodzie na 50 km na igrzyskach w Pekinie) przygotowywał się do igrzysk w Londynie w Racines we Francji, ale często odwiedzał narzeczoną w jej mieszkaniu w Oberstdorfie. Podczas jednej z takich wizyt, 30 lipca 2012 roku, do drzwi w poszukiwaniu Alexa zapukali inspektorzy Światowej Agencji Antydopingowej WADA.

Carolina na prośbę narzeczonego skłamała, że nie ma go w domu, a nawet usłużnie zadzwoniła na jego komórkę, podając telefon inspektorom, żeby sobie z nim porozmawiali. Potem przekonała Schwazera, że powinien natychmiast wrócić do Racines i poddać się kontroli. W pobranej tego samego dnia wieczorem w Racines krwi Schwazera znaleziono ślady osławionego EPO. 6 sierpnia Schwazer na konferencji prasowej wyznał winy, pokajał się przed narodem i zalewał łzami. Podkreślał, że Carolina nic nie wiedziała o jego praktykach dopingowych. Wybuchł ogromny skandal i medialna...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10043

Wydanie: 10043

Spis treści
Zamów abonament