Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Udowodnisz, że cię stać, zostaniesz najemcą państwowego mieszkania

19 stycznia 2015 | Nieruchomości Warszawa | gb
źródło: BGK

PORADNIK | Zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta z ostatnich trzech miesięcy, oświadczenie o posiadaniu zobowiązań finansowych i wykupione OC – to musisz pokazać, by zostać najemcą lokalu oferowanego przez fundusz Banku Gospodarstwa Krajowego.

Rz: Ile mieszkań w Poznaniu kupił Fundusz Mieszkań na Wynajem działający przy BGK?

Ryszard Słowiński: Jeden budynek, zlokalizowany w Poznaniu, przy ul. Saperskiej, w którym są 124 mieszkania.

Ile lokali w tym budynku już zostało wystawione na wynajem i kiedy dojdą następne?

7 stycznia 2015 r. Fundusz Mieszkań na Wynajem przedstawił ofertę najmu 49 lokali znajdujących się w pierwszej klatce schodowej budynku. Kolejne 75 mieszkań, usytuowane w drugiej klatce tego bloku, pojawi się w ofercie w najbliższych tygodniach.

Co trzeba zrobić, aby zostać najemcą tych lokali, jakie warunki należy spełnić? Jak wygląda rekrutacja najemców, sprawdzanie dochodów? Kto ma pierwszeństwo?

Decydującym kryterium jest kolejność zgłoszeń. Najemcą będzie mogła zostać osoba, która pomyślnie przejdzie weryfikację finansową pod kątem zdolności do regulowania czynszu i spełni wymogi związane z najmem okazjonalnym.

Zgłoszenia chęci najmu przyjmowane są za pośrednictwem strony www. jakusiebie.pl lub telefonicznego Centrum Obsługi Klienta pod numerami: 801 800 388 lub 22 468 84 60.

W celu przeprowadzenia weryfikacji finansowej Centrum Obsługi Klienta poprosi o dostarczenie kilku dokumentów. W przypadku osób pracujących będzie to umowa o pracę, ewentualnie zlecenie czy dzieło lub zaświadczenie o...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10043

Wydanie: 10043

Spis treści
Zamów abonament