Urzędy, które warto bliżej poznać
Znamy już większość głównych instytucji, które zajmą się podziałem unijnych euro z programów krajowych.
Artur osiecki
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju (MIR) zarządzające pieniędzmi z unijnej polityki spójności poprzez krajowe programy operacyjne nie zajmuje się nimi samodzielnie. Jest wspomagane przez kilka ministerstw oraz wiele agencji i urzędów zarówno centralnych, jak i regionalnych.
Instytucje „miękkie"
W ubiegłym tygodniu MIR podpisało umowy z dziewięcioma instytucjami centralnymi i szesnastoma regionalnymi, które będą odpowiadać za realizację programu „Wiedza, edukacja, rozwój". Na poziomie centralnym będą to: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sprawiedliwości, Ministerstwo Zdrowia, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Centrum Projektów Europejskich i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), a na poziomie regionalnym szesnaście wojewódzkich urzędów pracy. Urzędy te pełniąc rolę tzw. instytucji pośredniczących, zajmą się organizacją konkursów i wyborem projektów, zawieraniem umów o dofinansowanie, rozliczeniami dotowanych projektów, a także sprawozdawczością.
Urzędy od euro dla firm
Jako instytucje, które podzielą dotacje z kierowanego głównie do firm programu „Inteligentny rozwój", resort...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta