Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdzie wysłać deklarację po przeprowadzce

05 marca 2015 | Dobra Firma | Aneta Szwęch

Ani moment podjęcia uchwały o przeniesieniu siedziby spółki, ani dzień zgłoszenia tego do KRS nie powodują 
zmiany właściwości urzędu skarbowego. Decyduje dopiero data ujawnienia nowego adresu w rejestrze.

Zarząd spółki z o.o. z siedzibą w Kutnie podjął decyzję o zmianie siedziby. W lutym firma przeprowadziła się do Łodzi. 26 lutego 2015 r. sąd rejonowy wydał postanowienie w sprawie rejestracji zmiany siedziby przedsiębiorcy w KRS. Zmiana siedziby spowodowała, że zmienił się również urząd skarbowy właściwy dla rozliczeń VAT. W którym urzędzie skarbowym należy złożyć deklarację VAT-7 za luty 2015 r.? – pyta czytelnik.

Jeżeli w trakcie roku podatkowego lub określonego w odrębnych przepisach innego okresu rozliczeniowego nastąpi zdarzenie powodujące zmianę właściwości miejscowej organu podatkowego, to organem właściwym miejscowo za ten okres rozliczeniowy pozostaje ten organ podatkowy, który był właściwy w pierwszym dniu roku podatkowego lub okresu rozliczeniowego. Taka zasada wynika z art. 18 § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (tekst jedn. DzU z 2012 r. poz. 749 ze zm.; dalej: o.p.). Zastosowanie się do tego przepisu miałoby taki skutek, że deklarację VAT-7 za miesiąc, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10082

Wydanie: 10082

Spis treści
Zamów abonament