Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla kogo uproszczona ewidencja

05 marca 2015 | Dobra Firma | Marcin Szymankiewicz

Rolnik, który oprócz gospodarstwa prowadzi też działalność gospodarczą, może stosować mniej rozbudowaną formę księgi podatkowej. Straci to uprawnienie, jeśli firmowe przychody osiągną 10 000 zł w roku.

Jestem rolnikiem prowadzącym gospodarstwo rolne. Zamierzam rozpocząć działalność gospodarczą. Czy będę mógł prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów w uproszczony sposób czy muszę prowadzić ją według takich zasad jak pozostali przedsiębiorcy? – pyta czytelnik.

Rolnicy prowadzący działalność gospodarczą, tak jak pozostali przedsiębiorcy, są zobowiązani prowadzić podatkową księgę przychodów i rozchodów. Oczywiście jeżeli nie muszą lub nie wybrali prowadzenia ksiąg rachunkowych (art. 24a ust. 1–6 ustawy o PIT).

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą są obowiązane prowadzić księgę według wzoru ustalonego w załączniku nr 1 do rozporządzenia ministra finansów w sprawie prowadzenia podatkowej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10082

Wydanie: 10082

Spis treści
Zamów abonament