Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska króluje na rynku magazynów

05 marca 2015 | Ekonomia | Grażyna Błaszczak
Niewysokie czynsze przyciągają najemców
źródło: Rzeczpospolita
Niewysokie czynsze przyciągają najemców

NIERUCHOMOŚCI | Mamy jedne z najniższych czynszów w regionie, niskie koszty budowy i grunty tańsze niż u sąsiadów – to przyciąga najemców i inwestorów.

Już dawno rynek powierzchni magazynowych nie był w tak dobrej kondycji jak obecnie. Deweloperzy biur mogą pozazdrościć koniunktury inwestorom hal. Tak jest w całej Europie Środkowej. W najlepszej sytuacji jest jednak Polska.

Niskie stawki

Tom Listowski, partner w Cushman & Wakefield, mówi, że w związku z tym na rynku będzie się pojawiało coraz więcej magazynów budowanych spekulacyjnie, czyli bez zawartych wcześniej umów najmu. Deweloperzy nie mają bowiem problemów z wynajęciem tego, co jest na rynku.

Dodaje, że stawki stawki najmu są już „na granicy bólu", więc wiele spaść nie mogą, a powstające hale można często wynająć taniej niż powierzchnię w już gotowych magazynach. Nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10082

Wydanie: 10082

Spis treści
Zamów abonament