Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Biskupi: kompromis w sprawie in vitro jest możliwy

05 marca 2015 | Kraj | Tomasz Krzyżak

Episkopat wysyła sygnał, że chce porozumienia w sprawie sztucznego zapłodnienia. Zaznacza, że powinno być ono tylko dla małżeństw. Wskazuje też na zapisy w projekcie ustawy, które trzeba zmienić.

„Rozumiemy potrzebę ustawowego uregulowania kwestii zapłodnienia pozaustrojowego, gdyż obecny brak jakichkolwiek rozwiązań pozwala na całkiem dowolne postępowanie z ludzkim materiałem genetycznym i powoływanymi do życia embrionami" – to fragment z wydanego w środę oświadczenia prezydium Konferencji Episkopatu Polski (KEP) odnośnie do przygotowanej przez resort zdrowia ustawy o leczeniu niepłodności.

Arcybiskupi Stanisław Gądecki (przewodniczący KEP) i Marek Jędraszewski (wiceprzewodniczący) oraz bp Grzegorz Miziński (sekretarz generalny) podkreślają jednocześnie, że zgodnie z nauką Kościoła dopuszczenie in vitro nie może być akceptowane, bo czyni...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10082

Wydanie: 10082

Spis treści
Zamów abonament