Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koszty rozgraniczenia pokryje strona postępowania

02 czerwca 2015 | Administracja

To organ wskazuje, jakie koszty w związku z prowadzonym postępowaniem powinna ponosić strona. Decydowanie przez nią o kosztach jest niedopuszczalne.

Czego dotyczył spór

Spółdzielnia mieszkaniowa w lutym 2015 r. wniosła do samorządowego kolegium odwoławczego (SKO) zażalenie na bezczynność burmistrza. Prowadził on postępowanie w sprawie rozgraniczenia nieruchomości zakończone decyzją z połowy lutego 2014 r. Do chwili wniesienia zażalenia burmistrz nie wydał jednak postanowienia o ustaleniu kosztów postępowania. SKO uznało zażalenie za nieuzasadnione.

W skardze do wojewódzkiego sądu administracyjnego wskazano, że zgodnie z art. 30 ust. 1 i art. 31 ust. 1 prawa geodezyjnego i kartograficznego organem przeprowadzającym rozgraniczenie z urzędu lub na wniosek strony jest wójt (burmistrz, prezydent miasta). A czynności ustalania przebiegu granic z ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10156

Wydanie: 10156

Spis treści
Zamów abonament