Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najlepsze prawo ma Uniwersytet Jagielloński

02 czerwca 2015 | Prawo | Ksawery Wardacki
Finaliści IV Rankingu z dyplomami (w środku od lewej): Włodzimierz Gromski z Uniwersytetu Wrocławskiego, Emil W. Pływaczewski z Uniwersytetu w Białymstoku i Jerzy Pisuliński  z Uniwersytetu Jagiellońskiego z Bogdanem Chrabotą, red. naczelnym „Rz” (po prawej)  i Markiem Rockim, przewodniczącym Polskiej Komisji Akredytacyjnej (po lewej)
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa
Finaliści IV Rankingu z dyplomami (w środku od lewej): Włodzimierz Gromski z Uniwersytetu Wrocławskiego, Emil W. Pływaczewski z Uniwersytetu w Białymstoku i Jerzy Pisuliński z Uniwersytetu Jagiellońskiego z Bogdanem Chrabotą, red. naczelnym „Rz” (po prawej) i Markiem Rockim, przewodniczącym Polskiej Komisji Akredytacyjnej (po lewej)

Na podium znalazły się też wydziały z Białegostoku i Wrocławia.

Ksawery Wardacki

W IV Rankingu Wydziałów Prawa „Rzeczpospolitej" o miejscu decydowały wyniki uzyskane w trzech kategoriach: jakość kształcenia, potencjał naukowy i współpraca z zagranicą.

Uniwersytetowi Jagiellońskiemu, ubiegłorocznemu zwycięzcy, pierwsze miejsce w tym roku zapewniły świetne wyniki jego absolwentów w testach na aplikacje prawnicze, a także umiędzynarodowieniem studiów.

Na podium wrócił Wydział Prawa z Białegostoku (zwycięzca I edycji rankingu). Wyróżnił się najwyższą w kraju oceną parametryczną w badaniu przeprowadzonym przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych – specjalny organ przy ministrze nauki i szkolnictwa wyższego.

Na trzecim stopniu podium stanął Uniwersytet Wrocławski (awans z siódmego miejsca). Prowadzi dużo badań, powiększył też grono doktorów, doktorów habilitowanych i profesorów.

Przedstawiciele zwycięskich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10156

Wydanie: 10156

Spis treści
Zamów abonament