Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kandydat na dyrektora muzeum nie musiał mieć umowy o pracę

02 czerwca 2015 | Administracja

Przy określaniu kryteriów, jakie musi spełniać kandydat na dyrektora samorządowej jednostki organizacyjnej, dokumentowania stażu zawodowego i kwalifikacji nie można ograniczać do świadectwa pracy i zaświadczenia z aktualnego miejsca zatrudnienia.

Czego dotyczył spór

W lipcu 2012 r. zarząd powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora muzeum ziemi w organizacji. Uchwała w tej sprawie została podjęta na podstawie art. 32 ust. 2 pkt 5 ustawy o samorządzie powiatowym oraz art. 16 ust. 1 ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Konkurs i warunki przystąpienia do niego ogłoszono w Biuletynie Informacji Publicznej starostwa oraz w „Dzienniku Polskim". Od kandydatów wymagano m.in. co najmniej pięcioletniego stażu potwierdzonego kopiami świadectw pracy lub zaświadczeniem z obecnego miejsca pracy.

Oferty złożyło osiem osób. Komisja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10156

Wydanie: 10156

Spis treści
Zamów abonament