Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Więcej NATO w Szczecinie

02 czerwca 2015 | Kraj
Szczecińscy sztabowcy mogliby np. dowodzić operacją NATO  w krajach nadbałtyckich (na zdjęciu żołnierze litewscy  ćwiczą w Polsce)
źródło: MON
Szczecińscy sztabowcy mogliby np. dowodzić operacją NATO w krajach nadbałtyckich (na zdjęciu żołnierze litewscy ćwiczą w Polsce)

Korpus Północno-Wschodni 
w Szczecinie podnosi gotowość bojową. Przed nim kluczowe ćwiczenia.

marek kozubal

W poniedziałek przekształcono strukturę korpusu z dowództwa niskiej gotowości bojowej w dowództwo gotowości wysokiej. Co to oznacza? – Dotąd korpus miał formalnie do 180 dni na osiągnięcie zdolności do działania, teraz ten czas skraca się maksymalnie do 90 dni – tłumaczy nam mjr Zbigniew Garbacz ze szczecińskiej jednostki.

Jak wyjaśnia, korpus może być użyty w znacznie krótszym czasie – w jakim, to zależy od zadania, które postawi przed nim dowództwo NATO. Gdyby np. sojusz postanowił rzucić do akcji oddziały tzw. szpicy (Połączonych Sił Zadaniowych Bardzo Wysokiej Gotowości), a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10156

Wydanie: 10156

Spis treści
Zamów abonament