Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czytelnicy rządzą

02 czerwca 2015 | Ekonomia
Światowy rynek gazet
źródło: Rzeczpospolita
Światowy rynek gazet

Po papierową gazetę sięga na świecie codziennie 2,7 mld ludzi. Po cyfrową: 770 mln. Gros przychodów wydawców dzienników pochodzi dziś od czytelników.

magdalena lemańska

W ubiegłym roku globalne wpływy wydawców gazet wyniosły 179 mld dol. (rok wcześniej wynosiły 163 mld dol.), z czego gros – 92 mld dol. – stanowiły przychody ze sprzedaży dzienników w rozmaitych formach.

Reklama przynosi już mniej niż połowę wszystkich wpływów wydawców gazet. – Podstawowe dotychczas założenie biznesowego modelu wydawców – finansowanie zapewniane przez reklamodawców – przestało istnieć. Możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że to czytelnicy stali się głównym źródłem przychodów wydawców – ogłosił Larry Kilman, sekretarz generalny zrzeszającej wydawców gazet i newsów światowej organizacji WAN-IFRA na 67. Światowym Kongresie Gazet, jaki zaczął się w poniedziałek w Waszyngtonie.

Cyfrowe wydania wspierają papierowe

W XX wieku na wielu prasowych rynkach gros...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10156

Wydanie: 10156

Spis treści
Zamów abonament