Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Snowden niczego nie ugrał

02 czerwca 2015 | Świat | Jędrzej Bielecki

NSA jest jak saper: może się pomylić tylko raz. Dlatego mimo krytyki będzie szpiegować jak do tej pory.

Po raz pierwszy od 14 lat Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) od poniedziałku wstrzymała podsłuch rozmów telefonicznych i nie będzie kontrolować połączeń internetowych milionów Amerykanów. Samotna walka podjęta w czerwcu 2013 roku przez Edwarda Snowdena przeciw największemu mocarstwu świata zakończyła się zwycięstwem. Po latach łamania praw człowieka przez neokonserwatystów i kontynuowania ich niecnych praktyk przez administrację Baracka Obamy demokracja znów tryumfuje za oceanem.

Tak z grubsza brzmi powszechna ocena decyzji Senatu o zawieszeniu działania Patriot Act. Jest jednak nie tylko naiwna, ale także fałszywa.

To prawda: twarde skrzydło republikanów nie potrafiło na czas się porozumieć z demokratami i bardziej umiarkowanymi senatorami z własnego ugrupowania. Lider neokonserwatystów Mitch McConnell nie docenił poruszenia, jakie nie tylko w Europie, ale także w Ameryce...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10156

Wydanie: 10156

Spis treści
Zamów abonament