Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podążamy śladem najlepszych

30 października 2015 | CSR Społeczna

Większość menedżerów odpowiedzialnych za wdrażanie idei społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) uważają, że działania te przyczyniają się do lepszego funkcjonowania biznesu – wynika z badania „Menedżerowie CSR", które przeprowadzono na zlecenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw to koncepcja, które jeszcze kilkanaście lat temu nie mówiła wiele firmom i pracownikom w Polsce. Teraz widać, że coraz więcej przedsiębiorstw konsekwentnie podąża śladem najbardziej zaawansowanych firm na świecie.

Równolegle do badania FOB Deloitte przeprowadził badanie menedżerów CSR w dziesięciu krajach Europy Środkowej. Wnioski z badania Deloitte są w dużej mierze zbieżne z wynikami polskimi.

– Według 84 proc. menedżerów z Europy Środkowej biznes przyczynił się do rozwiązania palących problemów społeczno-gospodarczych, w tym wyzwań związanych z ochroną środowiska, edukacją czy bezrobociem. Co więcej, środkowoeuropejscy menedżerowie uważają, że biznes może pozytywnie wpłynąć na konkurencyjność gospodarek (96 proc.), poprawę aktywności zawodowej (94 proc.) czy budowę gospodarki opartej na wiedzy i kapitale intelektualnym (91 proc.)....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10283

Wydanie: 10283

Spis treści
Zamów abonament