Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stany Zjednoczone osłabły, ale tylko pozornie

30 października 2015 | Ekonomia
Wydatki konsumpcyjne napędzają gospodarkę
źródło: Rzeczpospolita
Wydatki konsumpcyjne napędzają gospodarkę

Wyhamowanie tempa wzrostu PKB w III kwartale może nie powstrzymać Rezerwy Federalnej od podwyższenia w grudniu stóp procentowych.

Jak oszacował wstępnie Departament Handlu, amerykański PKB rósł w minionym kwartale w rocznym tempie 1,5 proc., w porównaniu z 3,9 proc. w poprzednim kwartale. Odczyt ten, nieco niższy od mediany (środkowej wartości) prognoz ekonomistów ankietowanych przez agencję Bloomberg, na pierwszy rzut oka sugeruje, że największa gospodarka świata wyraźnie zwolniła. Mimo to większość komentatorów uznała czwartkowe dane za zaskakująco dobre.

– Nie należy oceniać książki po okładce – podkreślili ekonomiści Banku BNP Paribas. – Dobra wiadomość jest taka, że roczny wzrost realnej finalnej sprzedaży był solidny. Sięgnął 3 proc., podczas gdy średnio w poprzednich trzech kwartałach wynosił 1,9 proc. – zauważyli....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10283

Wydanie: 10283

Spis treści
Zamów abonament