Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

500 zł na dziecko w marcu

30 października 2015 | Kraj | Rzeczpospolita
autor zdjęcia: Robert gardziński
źródło: Fotorzepa
"Obniżanie kosztów pracy potrzebne, ale dopiero po ustabilizowaniu deficytu" Henryk Kowalczyk, poseł PiS

Henryk Kowalczyk | W budżecie na rok 2016 dojdą wydatki z tytułu ustawy 500+ oraz dochody podatkowe, np. z VAT.

„Rzeczpospolita" jako jedyna polska gazeta rozpoczęła pionierską współpracę z Facebookiem. Przed wyborami parlamentarnymi 2015 r. gościliśmy w naszym Q&A (questions and answers, z ang.: pytania i odpowiedzi) liderów najważniejszych komitetów wyborczych, m.in. kandydatkę PiS na premiera Beatę Szydło i ustępującą premier Ewę Kopacz. Użytkownicy portalu społecznościowego mają dzięki temu unikalną możliwość zadania pytań najważniejszym politykom.

Akcję kontynuujemy po wyborach. Jako pierwszego zaprosiliśmy Henryka Kowalczyka, zastępcę skarbnika PiS, który w formującym się rządzie typowany jest do resortu finansów lub rolnictwa. Poniżej zapis najciekawszych fragmentów dyskusji. Większość pytań pochodzi nie od dziennikarzy „Rzeczpospolitej", lecz od internautów.

Artur Bartkiewicz: Źródłem finansowania projektów PiS ma być przede wszystkim uszczelnienie systemu podatkowego – co wielokrotnie podkreślała w kampanii wyborczej Beata Szydło. W jaki sposób PiS chce tego dokonać? Czy nie obawiacie się Państwo, że nadmierny fiskalizm odbije się przede wszystkim na kondycji małych i średnich firm?

Henryk Kowalczyk, poseł PiS: Mamy przygotowane projekty ustaw podatkowych VAT, CIT i przygotowujemy akcyzę w celu zapobiegania wyłudzeniom podatków oraz skutecznej kontroli dużych firm...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10283

Wydanie: 10283

Spis treści
Zamów abonament