Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Platformo, coś się stało!

30 października 2015 | Publicystyka, Opinie

Demonizowanie IV RP w chwili, gdy twarzami PO stali się byli członkowie PiS, było zabiegiem tak samo wiarygodnym jak zapewnienia pijanego, że pił tylko wodę gazowaną – pisze publicysta.

Jarosław Makowski

Powiedzmy to wprost: siłę partii poznaje się nie po sukcesach, ale po tym, jak partia radzi sobie z porażkami. To jest pierwszy sprawdzian pokazujący, na ile partia posiada wewnętrzną siłę i determinację do tego, by się odradzać. Co więc dziś może zrobić PO, by z tej gorzkiej lekcji, jaką dostała od wyborców, wyciągnąć trafne wnioski na przyszłość? Zgodnie z zasadą: co nie zabija, to wzmacnia..

Po pierwsze, po każdych przegranych wyborach na ostrzu noża staje kwestia przywództwa. Wybór szefa/szefowej to pierwszy krok, by partia nie rozpamiętywała porażki, ale myślała o przyszłości.

Po drugie, byłoby przejawem nieroztropności, gdyby po ośmiu latach rządów i po przegranych wyborach źródeł porażki partia szukała na zewnątrz. Jeśli nie wiesz, gdzie leży źródło kryzysu, najlepiej spojrzeć w lustro. Rachunek sumienia, po mocnym uderzeniu się we własne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10283

Wydanie: 10283

Spis treści
Zamów abonament