Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Poprawiają się wyniki odsetkowe banków

30 października 2015 | Ekonomia
Wynik netto banków maleje
źródło: Rzeczpospolita
Wynik netto banków maleje

Instytucje bankowe dostosowały się do niższych stóp procentowych i zwiększają marże. Jednak poprawy zysku netto nie widać.

Maciej rudke

BZ WBK i mBank pozytywnie zaskoczyły analityków wynikami za III kwartał, głównie dzięki poprawie wyników odsetkowych. Zysk netto pierwszego z banków wprawdzie spadł do 473 mln zł z 516 mln zł rok wcześniej, ale był lepszy, niż oczekiwali analitycy (452 mln zł). Z kolei mBank zarobił 320 mln zł, czyli nieco więcej niż rok temu (315 mln zł) i wyraźnie więcej, niż prognozowali analitycy (275 mln zł).

Sezon publikacji wyników przez banki nabiera tempa. Z szacunków domów maklerskich oraz na podstawie dotychczas podanych raportów wynika, że w III kwartale łączny zysk netto dziesięciu banków z GPW,  dla których wydawane są prognozy, wyniesie 2,95 mld zł. Oznacza to spadek o 12,1 proc.,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10283

Wydanie: 10283

Spis treści
Zamów abonament