Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kręta droga Niemiec i Francji do Moskwy

30 października 2015 | Świat

Rosja wyszła z dyplomatycznej izolacji na kontynencie europejskim. Politycy z Berlina i Paryża szukają porozumienia z Kremlem.

W ciągu dwóch dni do rosyjskiej stolicy przyjechali wicekanclerz Niemiec i jednocześnie lider partii socjaldemokratycznej Sigmar Gabriel oraz były prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Władimir Putin rozmawiał z politykami, którzy mogą objąć przywództwo w swoich krajach w 2017 roku.

Zarówno w Niemczech, jak i we Francji odbędą się wtedy wybory. Obecni przywódcy obu krajów (prezydent Francois Hollande i kanclerz Angela Merkel) tracą popularność i będą mieli duży problem z wygraniem kolejnej kadencji. Wicekanclerz Gabriel w wywiadzie dla „Sterna" już ogłosił, że zamierza kandydować w najbliższych wyborach. Sarkozy niczego nie musi ogłaszać, jest naturalnym kontrkandydatem urzędującego prezydenta.

Formalnym jednak powodem wizyty Sigmara Gabriela w Moskwie były kwestie energetyczne. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10283

Wydanie: 10283

Spis treści
Zamów abonament