Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatek od towarów i usług jak wydatek, który wolno rozliczyć z dotacji

25 listopada 2015 | Dobra Firma | MK

Obciążenia, które wynikają 
z VAT, mogą zostać uznane za tzw. koszt kwalifikowany tylko wówczas, gdy przedsiębiorca lub inny podmiot realizujący projekt unijny nie ma żadnej prawnej możliwości jego odzyskania.

Przedsiębiorca, który szykuje się do pozyskania unijnego dofinansowania, wielokrotnie spotka się z pojęciem kosztów kwalifikowanych i niekwalifikowanych. Właściwie na każdy projekt składają się bowiem wydatki, które za takie wolno uznać, i te, które w żadnym razie nie mogą być współfinansowane z funduszy unijnych (środków pomocy publicznej lub pomocy de minimis) i należy je w 100 procentach sfinansować z tzw. wkładu własnego (oszczędności, pożyczki, kredytu).

Jeżeli więc przedsiębiorca otrzymuje informację, że może liczyć na dofinansowanie w wysokości np. 50 proc., to powinien pamiętać, że odnosi się to właśnie do kosztów kwalifikowanych. W zdecydowanej większości przypadków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10304

Wydanie: 10304

Spis treści
Zamów abonament