Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy łatwiej pozbędą się długów w ZUS

25 listopada 2015 | Prawo | Mateusz Rzemek
Agnieszka Jakubiec
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Agnieszka Jakubiec
Marcin Kamionek
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Marcin Kamionek
źródło: Rzeczpospolita

Od 1 grudnia 2015 r. korzystnie dla przedsiębiorców zmieniają się zasady rozkładania zaległości w ZUS na raty. Z szacunków wynika, że długi ma przeszło 600 tys. firm. Warto więc skorzystać z nowych rozwiązań. 
Na pytania przedsiębiorców w czasie dyżuru telefonicznego odpowiadali Agnieszka Jakubiec i Marcin Kamionek, eksperci z ZUS.

Rz: Mam zaległości w składkach od pensji pracowników od kwietnia tego roku. Okazało się jednak, że zanim będę mógł starać się o rozłożenie na raty zaległości, ponad połowę tego długu muszę uregulować jednorazowo już teraz. Nie mam tyle pieniędzy. Co mam robić?

Agnieszka Jakubiec, Marcin Kamionek: Od 1 grudnia w życie wchodzi nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, która zmienia zasady rozkładania zaległości na raty. W myśl nowych przepisów będzie to dużo łatwiejsze, bo na raty będzie mogła być rozłożona całość zadłużenia, czyli także należności składkowe finansowane przez pracowników.

Moja firma nie wypaliła i zostały mi po niej tylko długi. Problem w tym, że nie mam teraz z czego spłacać zaległości, a ZUS domaga się jak najszybszej zapłaty....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10304

Wydanie: 10304

Spis treści
Zamów abonament