Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy w niewielkim zakresie odczują ekonomiczny wymiar zmian

25 listopada 2015 | Ekspert księgowego | Andrzej Niewiarowski
źródło: materiały prasowe

Wprowadzona nowelizacja ustawy o rachunkowości dotycząca uproszczeń dla małych jednostek jest kolejnym krokiem w procesie dostosowywania przepisów państwa członkowskiego do zmian wyznaczonych przez Parlament Europejski poprzez uchwaloną w 2013 r. dyrektywę.

W uzasadnieniu zmian czytamy, że intencją ustawodawcy było zmniejszenie obciążeń administracyjnych, co powinno skutkować m.in. zmniejszeniem liczby sporządzanych przez firmy dokumentów dla celów sprawozdawczych, zmniejszeniem liczby procedur przy wykonywaniu tych czynności przez służby finansowo-księgowe oraz skróceniem ilości czasu potrzebnego do jego sporządzenia.

Po ubiegłorocznej nowelizacji uor dotyczącej wprowadzenia jednostek mikro przyszła pora na jednostki małe. Dyrektywa rozróżnia jeszcze jednostki średnie i duże, które nie zostały zdefiniowane w krajowym prawie bilansowym. Podobny podział stosowany jest w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10304

Wydanie: 10304

Spis treści
Zamów abonament