Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pieniądze dla zagranicznych kancelarii bez CIT w Polsce

25 listopada 2015 | Ekspert księgowego | Andrzej 
Jakubiec
Andrzej 
Jakubiec
źródło: materiały prasowe
Andrzej 
Jakubiec

Nie można wiązać ograniczonego obowiązku podatkowego nierezydenta 
z uzyskaniem przychodu od kontrahenta, który jest spółką polską, na podstawie umowy o wykonanie usług zrealizowanych poza terytorium RP.

Spółka prowadzi działalność w zakresie sprzedaży materiałów eksploatacyjnych i urządzeń do realizacji usług fotograficznych także poza granicami kraju (głównie dla klientów z Czech, Węgier lub Słowacji). W celu egzekwowania nieuregulowanych należności od klientów zagranicznych korzysta z usług zagranicznych kancelarii prawnych, posiadających siedziby w tych samych krajach co dłużnicy. Usługi nabywane są od osób prawnych, osób fizycznych, jak również spółek, w których dochód opodatkowany jest na poziomie wspólników. Usługi świadczone przez zagraniczne kancelarie prawne polegają w szczególności na doradztwie prawnym, sporządzaniu wezwań do zapłaty, negocjowaniu warunków spłaty długów, sporządzaniu i wnoszeniu pozwów do zagranicznych sądów, a także reprezentacji. Usługi prawne świadczone przez kancelarie zagraniczne są w całości wykonywane i wykorzystywane przez spółkę poza granicami Polski. Za wykonaną usługę spółka wypłaca kancelariom ustalone umownie wynagrodzenie. Podatniczka zapytała, czy zagraniczne kancelarie podlegają na terenie Polski ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu i czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10304

Wydanie: 10304

Spis treści
Zamów abonament